Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň

Penzion Schwarzenberský seník » Třeboň a Třeboňsko » Třeboňský pivovar

Třeboňský pivovar

Nedaleko Schwarzenberského seníku se nachází rozsáhlý areál třeboňského pivovaru Bohemia Regent, kde se dodnes vaří populární pivo Regent. Majitelé pivovaru zde celoročně nabízí atraktivní prohlídky s odborným výkladem, které byste si při návštěvě Třeboně neměli nechat ujít.

Prohlídky v Pivovaru Bohemia Regent

Pivovar nabízí pro všechny návštěvníky Třeboně velmi vyhledávanou službu, kterou je prohlídka pivovaru s průvodcem spojená s ochutnávkou piva. Při této prohlídce projdete provozem pivovaru a vyslechnete zajímavý výklad odborníka o vaření piva.

Prohlídky jsou možné denně od 10 do 18 hodin, ale vždy je nutné předchozí objednání na vrátnici pivovaru nebo na tel. 384 721 319. Minimální počet účastníků je 10 osob.

V areálu pivovaru můžete po prohlídce navštívit celoročně otevřenou Schwarzenberskou pivnici, a v letních měsících také otevřenou letní terasu s krásným výhledem na hráz rybníka Svět. V těchto pivovarských pivnicích je v denní nabídce kromě tradičního světlého a tmavého ležáku i několik místních pivních specialit; velký zájem je zvláště o kvasnicové pivo.

Pivovar Bohemia Regent – z historie

Vaření piva má v Třeboni dlouhou tradici, která sahá až do 14. století. Nejstarší písemný doklad o vaření piva v Třeboni je z roku 1379. Pivovary se v průběhu stalení nacházely ve městě na různých místech. Dnešní areál pivovaru s honosnými budovami se nachází na východní straně Trocnovského náměstí a pochází z velké části z druhé poloviny 19. století.

Dnešní pivovar stojí na místě původní rožmberské zbrojnice, kterou postavil Petr Vok z Rožmberka začátkem 17. století. Tato zbrojnice pak byla počátkem 18. století přestavěna na panský schwarzenberský pivovar, neboť došlo ke zrušení tehdejšího pivovaru v zámeckém areálu. Tento nový pivovar byl postupně svými majiteli rozšiřován, až dosáhl nynější velikosti a podoby.

Pivo se zde dodnes vaří tradiční technologií z výhradně přírodních surovin.

Mapa umístění pivovaru v Třeboni


Zobrazit místo Výlety a turistické cíle Třeboň a okolí na větší mapě

Více informací o prohlídkách pivovaru

Vložte komentář

K článku "Třeboňský pivovar" není zveřejněn žádný dotaz. Vkládejte dotazy, komentáře či objednávky ubytování, nebo nás kontaktujte. Pokud chcete urychlit komunikaci uveďte své tel. číslo.

 
Všechny pložky jsou povinné. Vyplňte a zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 

Související články

Další články z rubriky Třeboň a Třeboňsko.

Aktuality

Sekce A otevřena pro rezervace od 4. března

28.02.19

Od 4. března otvíráme sekci A pro rezervace ubytování v Třeboni.

Více ...

Do 31.3.2019 probíhá posezónní renovace

1.02.19

Právě probíhá malování a drobné opravy po sezónním provozu.

Více ...

Fotogalerie

Test

Video

Prohlédněte si Penzion Schwarzenberský seník na videu.

Ubytování Třeboň

Penzion Vratislavský dům

Penzion Vratislavský dům

Dalším penzionem, který v Třeboni provozujeme, je Penzion Vratislavský dům, přímo na náměstí v centru Třeboně.

Více ...

.::.

DDS TOUR s.r.o Facebook Penzion Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň .::. Tel. +420 736 185 263 Email: rezervace@senik-trebon.cz

Umístění: Třeboň, okres Jindřichův Hradec - Jihočeský kraj

PRESTA - Prestižní stavba jižních Čech. Turistická oblast: Třeboň a okolí, Třeboňsko, jižní Čechy - Horní Lužnice, Jindřichohradecko

Obchodní a storno podmínky | Příjímáme poukázky Sodexho flexi pass, Ticket benefits a platby Benefit plus.

Provozovatel - DDS TOUR s.r.o. :: Ochrana osobních údajů

Nabízíme také chaty a chalupy k pronájmu a ubytování v Penzionu Vratislavský dům.