Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň

Penzion Schwarzenberský seník » Třeboň a Třeboňsko » Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka

Při pobytu v Třeboni si určitě nenechte ujít prohlídku Schwarzenberské hrobky, jedné z architektonicky nejpozoruhodnějších památkových staveb jižních Čech.

Schwarzenberská hrobka – turistické zajímavosti

Hrobka Schwarzenberků se nachází u jižního břehu rybníka Svět v překrásném anglickém parku. Dostanete se k ní procházkou po světské hrází, která v park přechází. Tato stavba Vás jistě okouzlí svým nádherným architektonickým zpracováním a zajímavou historií.

Při prohlídce, která se koná v sezoně zpravidla každou půlhodinu, je nejdříve v kapli podán výklad o historii samotného rodu Schwarzenbergů a v druhé části prohlídky návštěvníci sestoupí do krypty, kde je uloženo 26 příslušníků schwarzenberské rodiny.

Projdete-li parkem, dojdete ke kostelíku sv. Jiljí, který stojí uprostřed hřbitova, a sloužil jako pohřebiště Schwarzenbwerků před postavením hrobky.

Více informací a otevírací doba na webu Zámku Třeboň.

O Schwarzenberské hrobce

Hrobka byla postavena v 70. letech 19. století. O stavbu hrobky se zasadili zejména Jan Adolf II. Schwarzenberg se svojí manželkou Eleonorou.

Autorem stavby je knížecí architekt Deworetzki, který se mj. proslavil jako spolutvůrce přestavby Hluboké. F. D. Deworetski navrhl novogotickou dvoupodlažní budovu s monumentální schodišťovou rampou, zdařile zasazenou do okolního parku. Stavba trvala necelé tři roky a podíleli se na ni řemeslníci z celých jižních Čech. Hrobku slavnostně vysvětil v roce 1877 bratr knížete Jana Adolfa II., pražský arcibiskup Bedřich Schwarzenberg. Interiér hrobky je vybaven střízlivě. Dominantou kaple je oltář zasvěcený Božskému Vykupiteli, zhotovený z bílého pískovce, sádry a istrijského mramoru od J. Pokorného a ve vlastní hrobce se nachází umělecky cenný mramorový sarkofág od A. Trippela.

Stavba je pozoruhodná i stálou vnitřní nízkou teplotou, a faktem, že vlastní hrobka se nachází pod úrovní hladiny rybníka Svět, ale díky vzduchového kanálu okolo stavby je v hrobce sucho.

V hrobce je výborná akustika, proto zde bývají zvláště v letních měsících často koncerty vážné hudby.

Schwarzenberská hrobka na mapě


Zobrazit místo Výlety a turistické cíle Třeboň a okolí na větší mapě

Vložte komentář

K článku "Schwarzenberská hrobka" není zveřejněn žádný dotaz. Vkládejte dotazy, komentáře či objednávky ubytování, nebo nás kontaktujte. Pokud chcete urychlit komunikaci uveďte své tel. číslo.

 
Všechny pložky jsou povinné. Vyplňte a zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 

Související články

Další články z rubriky Třeboň a Třeboňsko.

Aktuality

Sekce A otevřena pro rezervace od 4. března

28.02.19

Od 4. března otvíráme sekci A pro rezervace ubytování v Třeboni.

Více ...

Do 31.3.2019 probíhá posezónní renovace

1.02.19

Právě probíhá malování a drobné opravy po sezónním provozu.

Více ...

Fotogalerie

Test

Video

Prohlédněte si Penzion Schwarzenberský seník na videu.

Ubytování Třeboň

Penzion Vratislavský dům

Penzion Vratislavský dům

Dalším penzionem, který v Třeboni provozujeme, je Penzion Vratislavský dům, přímo na náměstí v centru Třeboně.

Více ...

.::.

DDS TOUR s.r.o Facebook Penzion Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň .::. Tel. +420 736 185 263 Email: rezervace@senik-trebon.cz

Umístění: Třeboň, okres Jindřichův Hradec - Jihočeský kraj

PRESTA - Prestižní stavba jižních Čech. Turistická oblast: Třeboň a okolí, Třeboňsko, jižní Čechy - Horní Lužnice, Jindřichohradecko

Obchodní a storno podmínky | Příjímáme poukázky Sodexho flexi pass, Ticket benefits a platby Benefit plus.

Provozovatel - DDS TOUR s.r.o. :: Ochrana osobních údajů

Nabízíme také chaty a chalupy k pronájmu a ubytování v Penzionu Vratislavský dům.