Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň

Penzion Schwarzenberský seník » Historie a stavba » Historie Schwarzenberského seníku

Historie Schwarzenberského seníku

Minulost Schwarzenberského seníku

Schwarzenberský seník, jehož začátky spadají do přelomu let 1900 a 1901, se nachází v jižní části Třeboně, u cesty na Hrádeček, mezi Mokrými lukami a Zlatou stokou. Schwarzenberský seník je přístupný od Hradecké brány pěšinou podél Zlaté stoky, nebo kolmou uličkou z Novohradské ulice podél objektů Lesostaveb a po mostku přes Zlatou stoku, který je v bezprostřední blízkosti seníku.

Schwarzenberský seník není národní kulturní památkou, nachází se ale v rozsáhlém chráněném území a v památkově chráněném území, v intravilánu města Třeboň; územně plánovací dokumenty zahrnují Schwarzenberský seník na p.č. 2091 a navazující pozemky do zastavěného území.

V roce 2008 zakoupila objekt bývalého Schwarzenberského seníku v Třeboni cestovní agentura DDS TOUR s.r.o., se záměrem jeho přestavby na ubytovací zařízení.

Fotografie původního stavu seníku

Pohled na štít seníku se sloupem nefunkčního elektrického vedení Klestí v těsné blízkosti chátrající budovy. Křoví okolo seníku.

Stromy zarostlý štít seníku. Pohled na původní stavbu Schwarzenberského seníku. Prvním opatřením bylo odstranění křoví z okolí stavby.

Seník dlouhodobě nebyl využíván ke svému původnímu účelu. Předchozí vlastníci již v roce 2003 získali územní rozhodnutí k umístění stavby „Změna stavby – stavební úpravy a přístavba Schwarzenberského seníku na relaxační centrum s restaurací a ubytováním“. Stavba však nebyla realizována a Schwarzenberský seník dále chátral, zarůstal náletovými dřevinami, které svými kořeny poškozovaly základy objektu, na více místech do objektu zatékalo, což se negativně projevilo na jeho dřevěné konstrukci, část vnitřní konstrukce byla vyřezána. Uvnitř objektu se nacházely odpadky všeho druhu.

Poté co cestovní agentura DDS TOUR seník koupila nechala se souhlasem Odboru životního prostředí Městského úřadu Třeboň vykácet náletové dřeviny se závazkem provedení náhradní výsadby kvalitních dřevin. Odstraněn byl i nefunkční a nevzhledný stožár elektrického vedení, který stál v bezprostřední blízkosti seníku.

Postup stavby Schwarzenberského seníku

Současně byla zahájena jednání s dotčenými orgány památkové péče a CHKO o budoucí podobě ubytovacího zařízení Schwarzenberský seník a až po dosažení konsensu bylo přistoupeno k vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a následně pro stavební povolení. Všechny projekty vypracovala projektová kancelář JK-Stavoprojekt, s.r.o. Záměr původních vlastníků byl změněn tak, aby objekt ubytovacího zařízení byl replikou původního seníku, zejména pak bez přístavby křídla směrem k Mokrým lukám; změnu doznalo i budoucí využití pouze jako ubytovací zařízení bez relaxačního centra a restaurace.


Ubytovací zařízení Schwarzenberský seník


Územní rozhodnutí k umístění stavby bylo vydáno 15.3.2010 a Stavební povolení dne 29.9.2010, účinnosti nabylo 19.10.2010. Ještě v říjnu 2010 byla stavba zahájena. Generálním dodavatelem stavby je společnost Třeboňské stavby, s.r.o.

Ubytovací zařízení Schwarzenberský seník bude mít ubytovací kapacitu celkem pro cca 45 osob. Objekt, jehož délka přesahuje 40 m, bude rozdělen do tří samostatných sekcí. Každá sekce bude mít svůj vlastní vchod, společenskou místnost s krbem a kuchyňským koutem a s východem na terasu směrem k Mokrým lukám, dále suity – samostatné pokoje a apartmány, obojí s vlastním příslušenstvím a menší kuchyňskou linkou. Na kratších stranách seníku budou kolárny.

Každá sekce ubytovacího zařízení Schwarzenberský seník bude primárně určena pro ubytování a pobyt skupin cyklistů, pěších turistů, rekreantů, přátel nebo pracovních kolektivů v počtu cca patnácti osob. V ubytovacím zařízení nebude restaurace, jen kuchyňské kouty a linky pro vlastní přípravu jídel ubytovanými hosty; nebude zde ani žádná jiná trvalá obsluha. Tím byla změněna koncepce bývalých vlastníků, kteří měli záměr Schwarzenberský seník v Třeboni přestavět na lázeňský dům s restaurací, vlastním minipivovarem a krytým bazénem.

Při stavbě bude v maximálně možné míře zachován vnější vzhled objektu, jehož základem jsou sloupy z červeného režného zdiva a tmavohnědá dřevěná výplň mezi nimi, dále pak sedlová střecha s vystupujícími trámy krovů a s třemi vikýři na každé delší straně objektu. Stavba by měla být dokončena a zkolaudována na podzim 2011. Rok 2012 pak bude pro Schwarzenberský seník v nové podobě ubytovacího zařízení znamenat první celou turistickou sezónu.

Vložte komentář

K článku "Historie Schwarzenberského seníku" není zveřejněn žádný dotaz. Vkládejte dotazy, komentáře či objednávky ubytování, nebo nás kontaktujte. Pokud chcete urychlit komunikaci uveďte své tel. číslo.

 
Všechny pložky jsou povinné. Vyplňte a zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 

Související články

Další články z rubriky Historie a stavba.

Aktuality

Změna kontaktního telefonu a zajištění ubytování

13.02.20

Změna kontaktního telefonu a další organizační změny v chodu penzionu.

Více ...

Sleva 10% na silvestrovský pobyt

20.12.19

Využijte last minute slevu na silvestrovské pobyty.

Více ...

Fotogalerie

Test

Video

Prohlédněte si Penzion Schwarzenberský seník na videu.

Ubytování Třeboň

Penzion Vratislavský dům

Penzion Vratislavský dům

Dalším penzionem, který v Třeboni provozujeme, je Penzion Vratislavský dům, přímo na náměstí v centru Třeboně.

Více ...

.::.

DDS TOUR s.r.o Facebook Penzion Schwarzenberský seník - Ubytování Třeboň .::. Tel. +420 736 185 263 Email: rezervace@senik-trebon.cz

Umístění: Třeboň, okres Jindřichův Hradec - Jihočeský kraj

PRESTA - Prestižní stavba jižních Čech. Turistická oblast: Třeboň a okolí, Třeboňsko, jižní Čechy - Horní Lužnice, Jindřichohradecko

Obchodní a storno podmínky | Příjímáme poukázky Sodexho flexi pass, Ticket benefits a platby Benefit plus.

Provozovatel - DDS TOUR s.r.o. :: Ochrana osobních údajů

Nabízíme také chaty a chalupy k pronájmu a ubytování v Penzionu Vratislavský dům.